Chytré hodinky Samsung

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
Samsung 
Samsung 
Samsung 
 
 
Samsung 
Samsung 
Úhlopříčka displeje
1.3 palce
1.2 palce
1.3 palce
 
 
1.2 palce
1.2 palce
Frekvence procesoru
1.15 GHz
1.15 GHz
1 GHz
 
 
1 GHz
1.15 GHz
Velikost úložiště
4 GB
4 GB
4 GB
 
 
4 GB
4 GB
Pohotovostní doba
168 hod
120 hod
 
 
 
 
95 hod
Doba hovoru
 
 
 
 
 
 
 

Samsung aneb chytré hodinky s ručičkou a klasickým tikáním

Vzpomenete si na dobu, kdy ještě mobily nebyly chytré a hodinky se běžně nosily na levé ruce. Samsung je totiž jedním z velkých hráčů na trhu chytrých hodinek a v minulém roce přinesl zajímavý model, který v sobě snoubí trošku z retro stylu a moderní vybavení, jaké se dá očekávat jen od těch nejlepších. Jsou sice mírně těžší než konkurence, ale co je v těchto podmínkách nějakých deset gramů? V podstatě nic, jen muší váha, která je více než stoprocentně vykoupena o něco lepší baterií.

Vyměnitelný pásek potěší, ale je běžným standardem

Chytré hodinky Samsung určitě nikoho nepřekvapí možností snadno vyměnit pásek, podle potřeby, nálady nebo situace, která vás v nejbližší době čeká. Třeba budoucí generace hodinek Galaxy Sport bude vylepšením dřívějšího modelu, jenž nese název Gear Sport a spatřil světlo světa před dvěma roky. Samozřejmostí je možnost napojení k systému Android, ale také iOS, což dává uživateli mimořádnou variabilitu. Není to jako u modelů Apple hodinek, jež samozřejmě spárujete jen se zařízením téže značky. Nutností je ale instalace nejnovější verze operačního systému, tedy jinak řečeno, třeba pro nové modely na trhu to bude iOS 9 a vyšší.

Galaxy už totiž není jen pojmenování pro chytré mobily, ale i chytré hodinky. Nakonec, tato jihokorejská společnost je proslulá po celém světě. Baterie s 472 mAh kapacity je skutečně skvělá, je však třeba dodat, že dámská verze hodinek bude mít tuto kapacitu ani ne dvoutřetinovou. A co dalšího moderní chytré hodinky Samsung umí? Samozřejmě jsou voděodolné, plavat s nimi můžete klidně i padesát metrů pod hladinou – vydrží to celou půlhodinu (aneb IP68).

Cíl? Trochu víc retro, ciferník má své místo

Hodinky Samsung mají co nejvíc připomínat klasiku. Ciferník model 20. století a tikot, samozřejmě. Odbijí klidně půlnoc, pokud budete chtít. Ale pořád jsou modelem chytrých hodinek se vším všudy, jen nemají hranatý, nýbrž kulatý ciferník, to je jediné vizuálně odlišuje, ještě kromě rafiček. Vypadají ale dost realisticky, jen co je pravda. Byť to slíbené tikání nebudete slyšet vždy a všude, protože je elektronické a nemá nic společného s modely kapesních hodinek, co byly slyšet už na dálku…

Vynikající možnosti, hlavně pro sportovce. Co všechno chytré hodinky Samsung vlastně nabízejí?

 • Měří tepovou frekvenci. Ať už jste v klidu, plavete nebo běháte. Kdyby bylo něco v nepořádku, okamžitě zapípají a upozorní vás, že se určitě nic nemá přehánět.
 • Hudební přehrávač. To je už u chytrých hodinek vlastně spíš standard. Novinkou je ale bezesporu fakt, že si s nimi snadno zapnete světlo v bytě nebo třeba televizor.
 • Telefonování a odeslání SMS zpráv. Jasně, v tomhle směru fungují vlastně jako klasický mobilní telefon. Ve variantě 4G/LTE se připojí na internet mimořádně jednoduše.
 • Spánek a jeho kvalita. Stejně jako stres. I to se totiž dá měřit, protože se odvozuje mimo jiné i od tepové frekvence. Zlepšit svůj život je tak jednoduché, jen mít dost statistických údajů.
 • Sportovní aktivity. A rozhodně ne jenom běh nebo plavání a cyklistika. Tyhle hodinky se umí přizpůsobit desítkám sportů, fungují i ve speciálních módech, kde jsou dokonale přesné!

Samsung chytré hodinky samozřejmě využívají i moderní AMOLED technologii – jinými slovy displej, který je viditelný odevšad, bez ohledu na aktuální světelné podmínky. A výdrž? Ta je také v podstatě mimořádná, ale ne taková, jakou nabízí Huawei. Displej je možné ovládat i ve speciálních rukavicích, což je pak vlastně dost podobné jako s tabletem. Pojďme se také podívat na historii značky Samsung, je zajímavá, že?

Na trhu už je několik dlouhých generací

Založena byla v Soulu v roce 1938 a stihla už dobýt svět – Samsung je specialista na software, spotřební elektroniku a videohry. Nejvýdělečnější firma Jižní Koreje, dokonce třetí svého druhu na světě, samozřejmě pod hlavičkou více různých značek. Samsung vlastně znamená korejsky „tři hvězdy“. Věnuje se zábavnímu průmyslu, maloobchodním a finančním službám, ale zejména právě elektronice, díky níž je známá i ve středoevropském prostoru. Mezi hlavní konkurenci Samsungu, nejen v ohledu chytrých hodinek, lze zařadit firmy Apple, Xiaomi nebo Huawei. Více než půl milionu zaměstnanců na celém světě, to je už slušné číslo. Konglomerát jako je Samsung, má před sebou zajímavou budoucnost, o tom jistě nemůže být sporu.

Rekapitulace

okolo 6 100,-
 • velice kvalitní zpracování
 • širší uživatelská základna - Android
 • pro někoho možná až moc robustní
okolo 6 000,-
 • Výborná čitelnost displeje
 • Jednoduché ovládání
 • Nižší výdrž baterie
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 25 hlasy, průměrně 4.8 z 5

TOPlist
TOPlist