Chytré hodinky Apple

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
Apple 
Apple 
Apple 
Apple 
Apple 
Apple 
Apple 
Úhlopříčka displeje
1.65 palce
1.78 palce
1.5 palce
1.78 palce
1.57 palce
1.5 palce
1.57 palce
Frekvence procesoru
 
 
 
 
 
 
 
Velikost úložiště
8 GB
16 GB
8 GB
32 GB
16 GB
8 GB
32 GB
Pohotovostní doba
 
 
18 hod
18 hod
 
18 hod
18 hod
Doba hovoru
 
 
 
 
 
 
 

Chytré hodinky Apple aneb v těle osvědčené značky

Pro mnoho lidí je nakousnuté jablíčko ideálním společníkem pro každý den. Modely značky Apple představují nejen poměrně širokou rodinu mobilních telefonů nebo laptopů. Dnes už musí každá firma jít s dobou, takže představení takzvaných chytrých hodinek už bylo spíš jen otázkou času. Co všechno dokáží Apple Watch? A jak jsou na tou s cenovkou, bude podobně vysoká jako u jiných produktů této proslulé značky?

S Androidem si bohužel vůbec nebudou rozumět

Když si koupíte chytré hodinky značky Apple, počítejte s jednou důležitou věcí. Budou kompatibilní jen s produkty téže značky, takže mobilní telefon s Androidem s nimi jednoduše nepropojíte, i kdybyste se třeba postavili na hlavu. Nabídnou toho ale opravdu hodně, kromě výškoměru, praktického hlavně pro sportovní nadšence, změří také srdeční tep a najdou vás, ať už jste kdekoliv, díky signálu z družice. Na kole se v kopcích určitě hodí také to, že dovedou reprodukovat hudbu, takže můžete klidně šlapat do rytmu. Apple má svou vlastní hudební knihovnu – Apple Music – takže o výběr jistě nebude nejmenší nouze. Jako zákazník firmy s logem jablka totiž budete mít přístup nejen na mobilu, ale i přes chytré hodinky.

Kvalitní materiály jsou samozřejmostí, špičkově zpracovaným hliníkem se na konstrukci těchto hodinek vůbec nešetřilo. A tomu také odpovídá cena, protože za tisícovku tyhle modely vážně neseženete. Předpokládá se nakonec, že jste majitelem Apple smartphone, jehož cena je pro některé až astronomicky vysoko, pro jiné zase životním stylem. Hodinky za sedm nebo deset tisíc tu nejsou žádnou výjimkou, Apple Watch nicméně váží jen pár desítek gramů a dovedou ohlídat zdraví během každého tréninku. Tak si je pojďme představit, co tyto chytré hodinky mimo jiné dokáží?

 • Dají vám zprávu, když je tep příliš nízko nebo vysoko. Pozor, nebezpečí, zpomalte trénink!
 • Tísňové volání na cestách je samozřejmostí. A to i bez mobilu, vyšlete zprávu jen tlačítkem.
 • Čip integrovaný v těchto hodinkách vydrží celý den ostrého provozu. Nemusíte pořád nabíjet!
 • Reproduktor je vepředu, mikrofon pro hovory zase vzadu. A je to praktické, jak poznáte sami.
 • Dlouhodobé statistiky, v nichž smíte libovolně brouzdat – týkají se nejen sportovních aktivit.

Voděodolnost je samozřejmostí, za své peníze dostanete IPX8, což je jedna z nejvyšších možných značek v tomto ohledu. Prach nebo déšť nebudou mít šanci, tyhle chytré hodinky určitě nic nezastaví! Ostatně, anodizovaný hliník není žádným druhořadým materiálem, právě tomuto typu kovu patří žhavá budoucnost. Na výběr jsou i pestré barvy, nemusíte zůstat jen u černé a stříbrné, totéž platí také pro řemínky.

Rekapitulace

okolo 6 700,-
 • Nízká hmotnost
 • Přehledný displej
 • Vysoká cena
okolo 9 900,-
 • premiový design a zpracování
 • perfektní kompatibilita s iOS
 • vysoká cena
 • pouze pro uživatele iOS
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 23 hlasy, průměrně 4.6 z 5

TOPlist
TOPlist