Chytré hodinky dámské

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
 
 
 
 
 
 
 
Úhlopříčka displeje
 
 
 
 
 
 
 
Frekvence procesoru
 
 
 
 
 
 
 
Velikost úložiště
 
 
 
 
 
 
 
Pohotovostní doba
 
 
 
 
 
 
 
Doba hovoru
 
 
 
 
 
 
 

Dámské chytré hodinky aneb co všechno dovedou

Když se řekne chytrý mobil, ví každý z nás, o čem je řeč. Ale chytré hodinky si cestu do všech domácností ještě nenašly – přitom je to určitě škoda, protože existují nejen modely pro muže, ale i pro dámy, stejně jako děti a seniory. Dámské chytré hodinky jsou funkčním doplňkem pro každý den, na outdoorovou výpravu i do kanceláře, hodí se prostě všude a nabídnou klidně i desítky zajímavých funkcí. Podobně jako třeba fitness náramky, dnes záležitost podobně oblíbenou u mladší generace.

Dotyková obrazovka a možnost přehrávat hudbu

Když se řekne dámské chytré hodinky, pak je určitě třeba předeslat, že nemají žádné výjimečné funkce oproti těm pánským – liší se samozřejmě jen designově, po stránce funkcí a možností je tu naprostá rovnoprávnost. Je to velmi podobné jako u klasických náramkových hodinek, velmi snadno a pouhým jedním mrknutím určíte, jestli jde o variantu pánskou nebo dámskou a podobně tak tomu je i zde.

Dámské hodinky se samozřejmě dělí do dvou různých kategorií, což asi není nikterak překvapivé. Jedny jsou určené pro běžné použití, tedy nošení do práce nebo na procházky do parku či za město, které si zpříjemníte trochou hudby. Pak existují i varianta sportovních chytrých hodinek, které sice jsou někdy zahrnuty pod jednu velkou rodinu s klasickými hodinkami, ale speciální funkce určené právě pro sportovce je jasně vydělují.

Široká nabídka modelů na trhu potěší

Dámské chytré hodinky se nabízejí v desítkách různých variant, což je opravdu skvělé, protože si vybere každá žena – nejen po stránce designu, ale samozřejmě také funkcí. Nejde samozřejmě jen o prostý ukazatel času jako ještě naposledy v devadesátých letech, nové tisíciletí rovná se nové možnosti. GPS vám přesně ukáže, kde se zrovna teď nacházíte a budete rázem vědět o každém mailu ve schránce nebo telefonátu z práce. Stačí spárovat chytré hodinky a chytrý mobilní telefon, samozřejmě za předpokladu, že mají tutéž značku bude vše snadnější. Apple a Android ale vzájemně určitě nepropojíte, to je taková jediná výjimka potvrzující pravidlo.

Co například nabídnou jednotlivé modely? Cena je různorodá a počítejte s tím, že u levnějších kousků nebudou vždy všechny funkce k dispozici – někdy půjde jen o ty nejzákladnější. Ty ale pro běžné užívání určitě postačují. Nakonec, je pravda, že použít je jenom na měření času, to by těch padesát gramů na zápěstí bylo zcela zbytečných. Časomíru vidíme dnes na každém rohu, už dávno neplatí, že se musíte dojít podívat na kostelní hodiny poblíž návsi nebo kupříkladu na starožitný přístroj s kukačkou.

  • GPS senzor. Takže budete hned vědět, kde zrovna v tom neprostupném lese teď jdete.
  • Dotykový displej. Nemusíte se namáhat hledáním, stačí jen pár krátkých pohybů ruky.
  • Dlouhá výdrž baterie. Pro někoho dokonce předlouhá, určité modely vydrží v chodu i pár dní.
  • SMS zprávy nebo telefonní hovor. Přijmout, odmítnout, sami někam zavolat, jednoduše.
  • Sportovní funkce. Měření tepu, spálených kalorií i najetých kilometrů. A zejména upozornění, když nebude zdraví v pořádku – někdy je lepší pár minut zastavit a rozdýchat se.

A to je vlastně jen začátek, protože třeba AMOLED displej u dražších modelů nabídne viditelnost za každého počasí i světelných podmínek. A safírové sklíčko u těch ve vůbec nejdražší cenové hladině je prakticky nerozbitné, takže je oceníte v horách, při dálkové cyklistice nebo jen tam, kde by případný pád klidně mohl znamenat zničení této křehké elektroniky.

O design se vůbec nemusíte bát, výběr barev je pestrý

Dámské chytré hodinky samozřejmě nabídnou široký výběr, na trhu jich jsou desítky. Značky jako Apple, Alcatel, Samsung či Garmin se dnes a denně předhánějí v tom, co nového přinesou a jak zaujmou široké obecenstvo. Konkurence je samozřejmě velká a nejlevnější modely podobných hodinek pořídíte už za pár stovek. Je jisté, že nepůjde o nějak nerozbitný model, ale svou funkci splní. Nejen v práci, ale i v přírodě, nebojte se dát těmto hodinkám důvěru, splatí ji víc než dost…

Voděodolnost až do padesáti nebo sta metrů už je klasikou, úložný prostor 4 GB také, můžete si sem snadno nahrát hudbu. Kapacita baterie kolem dvou nebo tří stovek mAh působí oproti mobilním telefonům trochu úsměvně, ale nebojte se – bude to stačit přinejmenším na celý den, spíš na víkend. A někdy i déle, existují i modely, co vydrží v pohotovostním režimu bez problémů i týden!

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 24 hlasy, průměrně 4.6 z 5

TOPlist
TOPlist