Chytré hodinky Huawei

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
Huawei 
Huawei 
Huawei 
Huawei 
Huawei 
Huawei 
 
Úhlopříčka displeje
1.39 palce
1.39 palce
1.2 palce
1.2 palce
1.2 palce
 
 
Frekvence procesoru
 
 
1.1 GHz
 
1.1 GHz
 
 
Velikost úložiště
 
 
4 GB
 
4 GB
 
 
Pohotovostní doba
336 hod
336 hod
 
168 hod
 
 
 
Doba hovoru
 
 
 
 
 
 
 

Chytré hodinky Huawei, dlouhodobá výdrž v elegantním těle

Vydrží v provozu nejen hodiny, ale dokonce i dny, což dříve nebylo u modelů chytrých hodinek vůbec vídané. Firma Huawei je v tomto směru hodně napřed oproti konkurenci, nedá se přitom současně říci, že by snad nějak zaostávala v dalších (podstatných) věcech, jako je třeba design. AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 pixelů je na dnešní dobu skutečně skvělé řešení, takže co tam máme dál?

Model Watch GT je vlajkovou lodí Huawei

Klidně i dva týdny na jedno nabití. A to se nebavíme o nějakém teoretickém pohotovostním režimu, ale ostrém provozu, třeba i někde v terénu. Tento akumulátor je zkrátka revolučním řešením od firmy Huawei, která jde vstříc nadšeným sportovcům, kteří hodlají využít své chytré hodinky skutečně na maximum. Watch GT nabídne také osobního trenéra, procesor 2,4 GHz a RAM 16 MB. Na tak maličký přístroj je to skutečně převratné, stejně jako 1,39palcový displej a vodotěsnost, měření kvality spánku, tepové frekvence a krevního tlaku. To je však jen jeden z mnoha modelů, který na našem trhu najdete – Huawei má mnohem pestřejší výběr.

Jde především o vynikající doplněk pro každý mobilní telefon. Nemusíte jej nosit v kapse, protože tyhle hodinky totiž zcela zastanou spoustu z jeho funkcí. Voděodolnost až do padesátimetrové hloubky, kompas a barometr, ale také počitadlo spálených kalorií. Takže ideální nejen pro běh a jízdu na kole, ale také plavání. Jestli půjde o přírodní koupaliště nebo plavecký bazén ve vašem městě, už vlastně nehraje zase takovou roli. Pouzdro z oceli a silikonový řemínek, to je také obvyklá kombinace u mnoha sportovních modelů, což se pochopitelně netýká jen a pouze značky Huawei.

Díky podpoře SIM karty dokonale nahradí mobil

Kdo vám volal nebo psal emaily, když jste zrovna byli někde na sportovní akci? To se dozvíte skutečně vmžiku, protože hodinky Huawei podporují SIM kartu a budou o všem neprodleně informovat. Hovory, SMS zprávy, ale také cokoliv dalšího, nač by upozornil klasický chytrý mobilní telefon. Termín chytré hodinky (smart watch) určitě nevznikl jen tak nějakou náhodou! Jsou přitom ještě lehčí než mobily, běžná hmotnost se pohybuje pod padesát gramů, takže je na ruce nemusíte snad ani cítit. Malá nevýhoda je to, že tloušťka je trochu vyšší než u modelů v předchozích letech, ale nedá se nic dělat, v tomto sortimentu je vše „něco za něco“.

Baterie přitom oproti mobilům nebo tabletům působí se svou kapacitou úsměvně, třeba model Huawei Watch 2 nabídne 420 mAh a ostatní produkty této značky nejsou zase tak o moc odlišné. A pozor, Huawei má svůj vlastní operační systém. Je to plus i mínus, protože nové a možná trochu netradiční zajímavé funkce jsou vykoupeny tím, že se budete muset učit něčemu novému – v tomto drobném těle totiž žádný klasický Android nebude!

Vyměnitelný pásek je úplnou samozřejmostí

Že vám není pohodlný kožený nebo umělý pásek? Pak je jednoduše vyměňte a máte po starostech, podobně jako u mnoha dalších modelů chytrých hodinek. Právě tato variabilita zvyšuje popularitu mezi uživateli, no ne? Pro každou příležitost, pro každý den, nějaký jiný řemínek. Motýlková spona je také o něčem jiném, než modely z devadesátých let minulého století…

Pokud jde o hardware, tak jsou chytré hodinky Huawei přímo špičkové. Kapacitní čidlo, gyroskop a snímač srdečního tepu jsou funkce, o nichž jsme si mohli v minulých generacích jen nechat zdát. LTE sice u modelů Huawei funguje, ale nepočítejte s tím, že si jej nějak zvlášť užijete – frekvence 800 MHz totiž nepojede a podpora LTE je tak v podstatě k ničemu, asi jako lízátko zabalené do věčného celofánu. Ale to jistě nevadí, protože i tak Huawei nabídne víc než dost a internet v horách tolik nevyužijete…

Rekapitulace

okolo 3 500,-
  • skvělá výdrž baterie
  • design
  • kvalitní zpracování
  • trochu hloupější hodinky
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 16 hlasy, průměrně 4.1 z 5

TOPlist
TOPlist