Chytré hodinky pro děti

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
VTech 
LAMAX 
LAMAX 
Helmer 
TCL 
VTech 
 
Úhlopříčka displeje
1.44 palce
1.30 palce
1.30 palce
 
1.3 palce
 
 
Frekvence procesoru
 
 
 
 
 
 
 
Velikost úložiště
0.256 GB
 
 
 
 
 
 
Pohotovostní doba
 
100 hod
100 hod
 
120 hod
 
 
Doba hovoru
 
 
 
 
5 hod
 
 

Chytré hodinky pro děti mají mnoho různých variant

Mějte je všude pod kontrolou, ve škole i na návštěvě kamaráda. Samozřejmě nelze hlídat každé slovo, ale každý krok už rozhodně ano! Chytré hodinky pro děti navíc mají atraktivní design právě pro tuto věkovou kategorii a možná ani váš školák nebude proti tomu, že je bude nosit celý den. Při nošení jsou velmi pohodlné, hrají všemi barvami a nakonec – nahradí v mnoha případech i chytrý mobilní telefon, takže jim v podstatě není co vytknout. Tak žádný strach, o všem budete mít maximální přehled.

A co všechno tenhle vynález umí?

Tak například, díky GPS lokátoru své děti najdete, ať už jsou kdekoliv. Mohou si vymýšlet a chodit za školu, ale to odhalíte poměrně brzy. Stejně tak budete vědět, že jim nehrozí žádné nebezpečí. Pokud by tomu tak totiž bylo, jistě stihnou zmáčknout SOS tlačítko na zadní straně hodinek, které upozorní rodiče, že tady opravdu něco nehraje. Nemohou se také vymlouvat, že neslyšely mobil na dně školní brašny. Hodinky na ruce totiž mají vždycky, blikání a zvonění je upozorní, že volají rodiče a chtějí krátké hlášení. Pokud to nejde právě okamžitě, tak alespoň v co nejkratším časovém horizontu.

Jsou vlastně kopií jakéhokoliv podobného mobilu pro dospělé. Na ukrácení dlouhé chvíle jsou tu, hlavně pro ty nejmenší hry. Nemohou sice konkurovat špičce na Google Play, ani se o nic podobného nesnaží, ale jistě někdy přijdou docela vhod. Jestli máte telefon s Androidem nebo iOS vůbec nehraje roli, stáhnete si příslušnou aplikaci a propojíte mobil s chytrými hodinkami, teď už vám opravdu nic neuteče. Baterie hodinek vydrží klidně až tři dny, takže pokud je děti jeden večer zapomenou nabít, vůbec nic podstatného se nestane, udělají to později.

Dodatečné funkce, co se jistě mohou hodit

Dětské chytré hodinky jsou vlastně takovou demoverzí podobného modelu pro dospělé. Samozřejmě tady nebude možné přijímat a posílat emaily, ale funkcí je zde dostatek a před dvaceti lety bychom si je dovedli představit jen ve světě špionážních filmů s nejmenovaným britským agentem. Rozhodně tu nejde v první řadě jen o zábavu. Co všechno ukrývají tyto chytré hodinky?

  • Časomíru. Fungují jako ty klasické, digitální ciferník upozorní, že už je nejvyšší čas jít domů.
  • Echo vždycky, pokud dítě opustí prostor, který jste přednastavili. Třeba bude za školou.
  • Možnost telefonovat. Na přednastavená čísla lze nejen zavolat, ale i přijmout jejich hovor.
  • SOS tlačítko. Když prostě něco není tak docela v pořádku, poznáte to během pár vteřin.
  • Slot na SIM kartu. SIM se vmáčkne vážně všude, neplatí to jen pro chytré hodinky dospělých.

Existují samozřejmě i pokročilé funkce, za které si ale budete muset hodně připlatit. Zatímco obyčejný model chytrých dětských hodinek nejde s cenou zpravidla nad tisíc nebo i dva tisíce korun podle funkcí, modelu a značky, tak dražší kousky už dovedou opravdu o mnoho víc. O čem přesně tu může být řeč?

  • IP certifikace. Déšť nebo prach nebudou mít šanci, hodinky si mohou i trochu zaplavat.
  • Funkce zaměřené na pohyb. Kolik kroků nebo kalorií? Jak dlouhou vzdálenost děti ušly?
  • Seznam povolených čísel. Dovolá se jen jeden z rodičů nebo babička. Ale nikdo další!
  • Lokalizace skrze GMS i Wi-Fi. Takže pokud není GPS v dosahu, stejně budete vědět vše.
  • Odeslání hlasové zprávy. Pokud hodinky nosí čtyř nebo pětiletí, ještě přece neumějí psát.
  • Odposlouchávání zvuků. V telefonu uslyšíte vše, co je v dosahu nositele hodinek. Praktické?

Rozhodně není důvod trnout dvě hodiny, než se dítě vrátí domů z kroužku a pak zjistit, že se tak trochu zapomnělo u kamaráda. Vše je zdánlivě v pořádku, snad jen těch nervů by se dalo do budoucna ušetřit – a právě proto jsou na trhu chytré hodinky ve speciální dětské verzi. Ve školním řádu také často stojí, že mobilní telefon by se do školy nosit neměl, protože škola pak nebude odpovědná za jeho ztrátu. A zatímco mobil se ukradne relativně snadno, s hodinkami je to těžší. Musí se totiž nejdřív sejmout z ruky!

Do kdy jsou podle výrobců vhodné?

Dětské chytré hodinky samozřejmě mají doporučený věkový limit nošení. Patnáctiletým už by moc neslušely a puberťáci by je sami asi ani nechtěli mít na ruce kvůli posměchu okolí a vlastnímu pocitu, že už přeci nejsou dětmi. Ideální bude, když je koupíte mladším dvanácti let, omezme se spíše ale na první stupeň ZŠ. Některé modely mají věkovou hranici mezi 4 a 10 roky, jejich cena je kolem tisícovky a nabídnou velmi jednoduché ovládání a současně základní funkce, které si i předškolní děti snadno osvojí.

Dovolat se je možné až na deset různých čísel, stejně tak hodinky váží jen zhruba 40 gramů, takže je nebudou na ruce cítit ani děti. Navolte bezpečnou zónu, v níž se malý nositel může pohybovat. Pokud bude opuštěna, tak se okamžitě zalarmuje jeden z kontaktů, který si zvolíte. Děti se tak lépe naučí samostatnosti a budou mít pocit, že v ně vkládáte důvěru. Pro pětiletého caparta je tohle opravdu hodně důležité!

Doba hovoru až dvě hodiny, zabudované repro

Je možná pravdou, dětské chytré hodinky sice vypadají na první pohled jako model z pouti, ale věc se má samozřejmě trochu jinak. V tom maličkém těle se totiž ukrývá hodně zajímavého. Ušetříte čas a zejména nervy, to už za tu malou investici stojí. Chytré hodinky pro děti nejsou jediným artiklem svého druhu na trhu. Nezapomeňte, že existují i speciální modely pro seniory. Ty mají skoro totožnou podobu i funkce.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 29 hlasy, průměrně 4.7 z 5

TOPlist
TOPlist