Chytré hodinky Xiaomi aneb kousek klasiky s kulatým ciferníkem
Na první pohled vypadají úplně obyčejně, snad za to může i ciferník, jehož design připomene devadesátá léta a doby dřívější. Chytré hodinky Xiaomi jsou určeny zejména pro sportovní aktivity, nejen proto, že nabídnou výjimečnou výdrž baterie a také odolají vodě i prachu skoro na maximum. Třeba díky modelu Xiaomi Amazfit 2 si můžete pohodlně zaplavat, a to nejen v městském plaveckém bazénu.
Hudba může být s vámi při sportu i na cestách
Xiaomi chytré hodinky podporují i přehrávání skladeb, čínská firma se v tomto snaží úspěšně konkurovat nabídce produktů od amerického gigantu Apple. Bluetooth sluchátka a už hudba hraje, vejde se sem i několik stovek skladeb, zcela bez nejmenších problémů! Baterie přitom vydrží až pět dní provozu, takže tu máme rázem konkurenci společnosti Huawei, která nabízí u svých vlajkových lodí podobnou (byť zase o něco delší) dobu provozu na jedno nabití.
Samozřejmě, značka Xiaomi jde s dobou, silikonový pásek, reflexní displej, co se snadno čte i pod palbou prudkých slunečních paprsků hodinku po poledni, ale také pohodlné nošení, to už jsou sama o sobě velká plus! Počítejte ale, že zapnuté GPS je pro baterii docela problém, takže v podobném případě bude provoz spíš řádově na desítky hodin. I to je ale poměrně hodně, zvlášť pokud nabídnou hmotnost kolem padesáti gramů – takže na ruce je nemusíte ani cítit, pohodlný řemínek a je rázem vystaráno…
Jak je to vlastně s cenou hodinek Xiaomi?
Chytré hodinky značky Xiaomi nabídnou na nynějším českém trhu hned několik různých zajímavých modelů. Cena startuje mezi dvěma a třemi tisícovkami s tím, že půjde jen o základní funkce (i ty ale nabídnou pro začátečníky velmi příjemná překvapení). Protože jde o přístroj, který se dá propojit s mobilním telefonem Xiaomi, je jasné, že se nebudou cenově moc lišit, podobně jak u produktů značky Apple. Nejdražší modely Xiaomi na trhu proto vyjdou zhruba na pět až šest tisíc a nečeká se, že by cena měla v budoucnu dramaticky narůstat. Takové kousky už ale nabídnou kovová tlačítka a safírové sklíčko. Stejně tak i speciální sportovní režimy, které se přizpůsobí, aby měření bylo absolutně přesným!
4 GB uložiště potěší fanoušky hudby, přehledný displej obvykle 320 x 300 pixelů je také velmi dobrá volba. GPS je samozřejmost, stejně jako řada dalších podstatných maličkostí. Odolná keramika u modelů Xiaomi je precizní práce, odolá škrábancům i zubu času. Silikonový pásek potom zaručí pohodlné nošení. Takže je vše vyřešeno, že? Čitelnost displeje v noci zaručuje decentní podsvícení, ale také nastavitelný automatický jas, který reaguje na to, jestli jste zrovna v černočerné tmě nebo někde pod lampami, případně se jen v horách trochu smráká.
Díky režimu plavec se nebojte vodních nádrží
Zaplavat si můžete doslova kdekoliv, chytré hodinky Xiaomi vám to s radostí umožní. Novější modely podporují režim Plavec, který dokonce rozpozná styl, kterým plavete a přizpůsobí se mu. Při recenzích ale zjistíte, že hodinky dešifrují pouze prsa – a kraul už je pro ně problém. To je ale jistě jen takový kosmetický problém…
Pokud nechcete české rozhraní, nevadí, k dispozici je samozřejmě i anglické. Dotykový displej pochopitelně rovněž, kompatibilita s Android a iOS potěší všechny majitele mobilů. Tedy prakticky všechny, lépe řečeno. Pot, vlhkost, déšť a půlhodinový ponor až do metrové hloubky? Také žádný problém, Xiaomi modely jsou připravené na hodně eventualit. Zbývá si ještě rozmyslet, na co přesně chytré hodinky potřebujete – některé modely jsou tu pro sportovce, jiné pro běžné nošení, třeba doma nebo v kanceláři.